Partnerstwo w zarządzaniu

Przez kurs przeprowadzi Cię  Andrzej Blikle

Nadaje się do słuchania

Partnerstwo w zarządzaniu występuje wtedy, kiedy lider nie wydaje poleceń, a jego zespół i tak wie, co ma robić. Nie ocenia ludzi, ale ich wspiera, a jeżeli rozmawia z kimś o jego postępach, to w celu ustalenia, co tej osobie jest potrzebne do rozwoju. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:06 godz.

Liczba lekcji

12

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Wielu menedżerów sądzi, że zarządzanie z pozycji władzy i za pomocą przemocy jest łatwe. Wystarczy kazać coś zrobić i to będzie zrobione. Niestety najczęściej tak się nie dzieje. 

Warto oprzeć zarządzanie na zaufaniu i partnerstwie, ponieważ brak zaufania prowadzi do działań przemocowych, a one rodzą zachowania obronne. Powoduje to marnowanie potencjału i spadek efektywności, a wszelkie działania w organizacji zaczynają sprowadzać się do kontroli pracowników. W chwilach trudnych lider przemocy może liczyć tylko na siebie i powinien wtedy pamiętać, że każdy jego błąd zostanie wykorzystany przeciwko niemu.

W partnerskim zarządzaniu liderzy pracują nad budowaniem zaufania i poczucia odpowiedzialności, nad eliminowaniem współzawodnictwa na rzecz współpracy. Uczą się budować motywację godnościową, która polega na odwoływaniu się do naturalnej potrzeby każdego człowieka, by mógł być dumny z tego, co robi i jaki jest. Bo ludzie chcą być uczciwi, rzetelni i odpowiedzialni, trzeba im tylko stworzyć odpowiednie warunki.

Program kursu

  • Jak budować głębokie zaufanie i odpowiedzialność w organizacji.
  • Jakim liderem można się stać, wybierając partnerstwo w zarządzaniu i jak przekłada się to na funkcjonowanie zespołu/organizacji.
  • Jak budować motywację, a uniknąć działań, które pracowników demotywują.
  • W jaki sposób można przeprowadzać rozwojowe rozmowy z podopiecznymi.
  • Na czym polega zarządzanie poza budżetem i poza systemem premiowym.

Kurs jest adresowany do:

  • liderów i menedżerów zarządzających zespołami,
  • osób, które niedawno awansowały na stanowiska menedżerskie i poszukują swojego sposobu na zarządzanie,
  • pracowników działu HR szukających inspiracji do wsparcia menedżerów w firmie,
  • liderów i menedżerów dostrzegających spadające inicjatywę i zaangażowanie zespołu,
  • osób zarządzających zespołami i grupami projektowymi (np. kadra zarządzająca, menedżerowie, dyrektorzy, kierownicy działów).
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Andrzej Blikle

Trener, przedsiębiorca, informatyk

Prof. Andrzej Blikle jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, członkiem Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea), członkiem honorowym i byłym prezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, i członkiem ponad 20 różnych innych organizacji.

W roku 2011 otrzymał tytuł „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011. Prowadzi firmę doradczo-szkoleniową Andrzej Blikle Doradca. Specjalizuje się w tematach związanych z budowaniem partnerstwa w zarządzaniu, promuje też ideę turkusowych organizacji. Prof. Andrzej Blikle wykłada od roku 1996 zarządzanie kompleksową jakością, a w latach 1996-2010 wdrażał je w swojej rodzinnej firmie A.Blikle Sp. z o.o. otrzymując od roku 2008 liczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie organizacji i zarządzania. Prof. A.Blikle prowadzi własne konwersatorium oraz szkolenia na temat TQM.

W roku 2014 ukazała się jego książka "Doktryna jakości - rzecz o skutecznym zarządzaniu" (wydawnictwo Helion), której Trzecie Wydanie Turkusowe jest już dostępne na półkach księgarskich, a także do bezpłatnego pobrania na https://www.moznainaczej.com.pl/ksiazka-i-artykuly/doktryna-jakosci.

W maju 2015 r. książka zajęła I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”, a w czerwcu 2016 r. otrzymała nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014 – 2015.

Ocena kursu

99 %

186 oceny
175x
9x
2x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Bogdan K.

Dziękuję bardzo Panie Profesorze zawsze myślałem że się myliłem , teraz wiem że to inni mogą być do tyłu z wiedzą


Magdalena O.

inspirujące i prawdziwe


Anna W.

Zmienia sposób myślenia.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.