Na spotkaniach firmowych spędzamy średnio 1/3 naszego czasu pracy. Bywa, że znacznie więcej. Jedno spotkanie się kończy, a drugie za chwilę zaczyna. Stacjonarne, online, hybrydowe… W sieci hulają memy: „Kiedy mija kolejna godzina spotkania, które mogło być mailem…”.
Spotkania nadal będą nierozerwalnym elementem działania firm i procesu decyzyjnego, ale spełnią swoje cele tylko wtedy, gdy pracownicy będą mieli przekonanie, że są na właściwym spotkaniu, że ma ono sens i jasną agendę, że dobrze jest przyjść na spotkanie przygotowanym i o czasie.
Ten kurs pokazuje podejście do organizacji i prowadzenia spotkań jak do procesu, którym trzeba odpowiednio zarządzać. Warto zadbać z jednej strony o spotkanie na poziomie organizacyjnym - źle zorganizowane i przeprowadzone spotkanie to koszt w firmie i strata. Z drugiej strony mamy uczestników, żywych ludzi, ich oczekiwania, poczucie bezpieczeństwa, motywację i chęć zaangażowania (bądź ich brak). Twoja postawa i facylitacyjne podejście do prowadzenia spotkań może wiele zmienić.
Jeśli chcesz zweryfikować przebieg swoich dotychczasowych spotkań, przyjrzeć się ich organizacji i prowadzeniu w poszukiwaniu nowych możliwości, to ten kurs jest dla Ciebie.
Jeśli dopiero tworzysz nową grupę projektową, dział czy inną społeczność, to tym bardziej ten kurs jest dla Ciebie.
Ponadto!
Autorka kursu jest facylitatorem graficznym i przygotowała do pobrania przydatne, rysunkowe szablony kilkunastu technik pracy z grupą. Możesz je wydrukować, wkleić do PowerPointa, na tablice wirtualne jak Miro, Mural, Jamboard albo przerysować na flipchart.
W trakcie kursu dowiesz się:
- Co mówią badania i uczestnicy spotkań? Co uznają za efektywne a co nie?
- Co oznacza facylitacyjne podejście do prowadzenia spotkań?
- Dlaczego warto zadbać o bezpieczeństwo psychologiczne uczestników spotkania?
- O co zadbać przed, w trakcie i po spotkaniu?
- Jak zastosować przydatne techniki pracy z grupą, zarówno stacjonarnie, jak i online?
- Możesz pobrać i używać przygotowane ich wizualizacje – gotowe szablony.
Ten kurs jest dla:
- Moderatorów spotkań
- Managerów
- Scrum masterów i agile coachów
- Trenerów
- Każdego, kto pracuje z grupą